مشاوره ، طراحی و ساخت تجهیزات الكترونیكی

شروع به كار با آردوینو:

.مقایسه انواع برد آردوینو و انتخاب برد متناسب با نیاز---بر پایه Atmega328

 

Arduino uno

برد آردوینو Uno بر پایه میکروکنترلر ATmega328 می باشد.(32 كیلوبایت flash ، 2 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom ) این برد 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 6 ورودی آنالوگ، یک كریستال16مگاهرتز ، یک پورت USB، یک پاورجک (ورودی منبع تغذیه)، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. برد Uno شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد می باشد. برای شروع تنها با یک کابل USB، به سـادگی برد را به کامپیوترتان متصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتور AC-To-DC و یا باتری راه اندازی نمایید.

 

Arduino nano

برد آردوینو نانو ، یک برد کوچک و کامل می باشد ، طراحی آن به نحوی است که  استفاده از آن بر روی bread board را ساده می نماید . میکرو کنترل استفاده شده در این برد ATmega328  می باشد (32 كیلوبایت flash ، 2 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom ). این برد 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)و 8 ورودی آنالوگ دارد. حذف سوکت منبع تغذیه ، استفاده از قطعات SMT و مینی USB به جای پورت USB استاندارد و استفاده از بورد 4 لایه باعث کوچک شدن برد و کاهش وزن آن گردیده است . اندازه برد فقط  18.5 در 43,2 میلیمتر و وزن آن چیزی در حدود 6 گرم می باشد ، این خصوصیات منحصر به فرد استفاده از برد را برای ربات های پرنده و سایر ربات ها و ماشین های کوچک میسر می سازد.

 

Maxduino pro

Maxduino easy

Maxduino e2

Arduino pro


Arduino pro mini

همانطور که از نام این برد مشخص است آردوینو پرو مینی یک برد حرفه ای کوچک می باشد ! در این برد برای کمتر شدن اندازه و کاهش وزن آن ورودی آدابتور و پورت USB حذف شده اند. سایز کوچک و وزن اندک این برد آن را یک گزینه بسیار ایده ال برای استفاده در ربات های پرنده و یا هواپیماهای مدل می نماید، همچنین اگر می خواهید اندازه پروژه خود را کوچک نگاه دارید ، باز هم ما استفاده از آردوینو پرو مینی را به شما توصیه می نماییم. بر خلاف اندازه کوچک و قیمت اندک آن با توجه به اینکه میکروکنترل به کار رفته درون این برد atmega328 می باشد از نظر کارایی هیچ تفاوتی با سایر بردهای آردوینو که چیپ آنها atmega328 می باشد، ندارد. تنها تفاوت این برد در شکل فیزیکی آن می باشد ، حذف پورت USB باعث می شود که شما نتوانید به سادگی سایر برد های آردوینو کدهای خود را بر روی برد آپلود نمایید ، برای آپلود کدها می توانید از یک برد آردینو دیگر که دارای رابط USB می باشد به عنوان پراگرامر استفاده کنید و یا اینکه کد خود را از طریق یک کابل FTDI و یا مبدل USB به سریال موجود در سایت درون میکروی برد آپلود نمایید.
این برد مشابه برد آردوینو نانو دارای 14 ورودی و خروجی دیجیتال ( 6 تای آنها می توانند به عنوان خروجی PWM استفاده شوند ) ، 8 ورودی آنالوگ و یک دکمه ریست می باشد. این برد برای افرادی طراحی شده است که با برنامه نویسی بردهای آردوینو آشنایی دارند و می خوهند یک نمونه دائمی از محصول خود را بسازند. با توجه به قیمت ارزان این برد ، به راحتی می توانید از آن در تولیدات نهایی و محصولات تجاری خود نیز از آن استفاده نمایید.


 

---بر پایه ATmega32u4   

Arduino Leonardo

برد آردوینو لئوناردو بر پایه میکرو کنترلر atmega32u4 میباشد  .  (32 كیلوبایت flash   و 2.5 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom )   این برد 20 پین ورودی و خروجی (که 7 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWMو12 تای آن به عنوان ورودی آنالوگ استفاده گردد) یک كریستال16مگاهرتز ، یک پورت USB، یک پاورجک (ورودی منبع تغذیه)، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. کافیست که برد را با یک کابل به کامپیوتر و فیش پاور آن را به یک آداپتور AC به DC یا یک باطری متصل کنید .

 

Arduino pro micro

آردوینو پرو میكرو بر پایه میکروکنترلر ATmega32u4 می باشد (32 كیلوبایت flash ، 2.5 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom ).  این برد دارای 20 پین دیجیتال ورودی/خروجی (که7 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM و 12 تای آن می تواند به عنوان ورودی آنالوگ استفاده شود)، یک نوسان ساز (oscillator) کریستال 16 مگاهرتزی، یک اتصال USB میکرو، یک ICSP header، و یک دکمه ریست است. ؛ برای شروع، به سادگی با یک کابل USB میکرو، برد را به یک کامپیوتر متصل کنید. طراحی فیزیکی آن به گونه ای است که موجب می شود به سادگی روی یک بردبورد سوار شود. آردوینو Micro  pro شبیه به آردوینو Leonardo می باشد؛ به این معنی که میکروکنترلر ATmega32u4 دارای یک ارتباط USB آماده است، که نیاز به یک پردازنده جانبی را برطرف می کند. این مسئله آردوینو Micro pro را قادر می سازد تا برای کامپیوتری که به آن متصل است، علاوه بر اینکه یک پورت مجازی serial/Com(CDC)) است، نقش یک ماوس یا صفحه کلید را ایفا کند.

---بر پایه ATmega2560

Arduino mega2560

برد آردوینو Mega2560 بر پایه میکروکنترلر ATmega2560 می باشد(256 كیلوبایت flash ، 8 كیلوبایت sram و 4كیلوبایت eeprom ). این برد 54 پین ورودی/خروجی دیجیتال(که 15 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 16 ورودی آنالوگ، 4 پورت UART (پورت های سریال سخت افزاری)، یک کریستال MHz 16، یک پورت USB، یک پاورجک، یکICSP Header و یک دکمه ریست دارد. برد Mega 2560 شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود برروی برد می باشد. برای شروع، تنها با یک کـابل USB، به سادگی برد را به کامپیوتـرتان وصل کنید، و یا آن را با یـک آداپـتور AC-to-DC و یا باتری راه اندازی نمایید.


بر پایه ARM

Arduino due

برد آردوینو Due بر پایه میکروکنترلر SAM3X8E ARM Cortex-M3 می باشد. (512 كیلوبایت flash ، 96 كیلوبایت sram  ). این برد، اولین برد آردوینویی است که بر اساس میکروکنترلر با هسته ARM 32 بیتی پایه ریزی شده است. دارای 54 پین دیجیتال ورودی/خروجی (که 12 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده شود)، 12 ورودی آنالوگ، 4 پورت UARTs (پورت های سریال سخت افزاری)، و یک ساعت 84 مگاهرتزی، an USB OTG capable connection ، یک DAC (دیجیتال به آنالوگ)، 2 عدد TWI، یک پاور جک، یک SPI header، یک JTAG header، یک دکمه ریست و یک دکمهerase می باشد. بر خلاف دیگر بردهای آردوینو، برد آردوینو Due با ولتاژ 3.3 ولت کار می کند. حداکثر ولتاژی که پین های ورودی/خروجی می توانند تحمل کنند همین 3.3 ولت است. اعمال ولتاژ های بالاتر همچون 5ولت به یک پین ورودی/خروجی، می تواند به برد آسیب بزند.

Arduino Tre

برد آردوینو tre بر پایه میكروكنترلر atmega32u4 و پردازنده Sitara AM3359AZCZ100 ARM Cortex-A8 میباشد.

 

Arduino Yún

برد آردوینو Yún بر پایه میكروكنترلر atmega32u4 و پردازنده Atheros AR9331  میباشد.


بر پایه پردازندهintel pentium

Arduino Galilio

برد آردوینو  Galilio  بر پایه پردازنده  Intel® Quark SoC X1000  میباشد.

*       *        *        *        *       *        *         *       *       *
طبقه بندی: اطلاعات كاربردی، 
برچسب ها: arduino، بورد آردوینو، انواع آردوینو، arduino uno، arduino mega، maxduino،
دنبالک ها: Arduino آردوینو چیست،
ارسال توسط محمد امیدوار
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
mtronics
محصولات
tester MX602B
tester MX604C

ابزار وبلاگ

cb:loop_post_related_link
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic